Corona-liveblog #22: ‘Occasionmarkt herstelt snel’ | Crisis brengt groei wegverkeer tot stilstand

Coronavirus • Automotive houdt dagelijks een liveblog bij met de belangrijkste ontwikkelingen rond de coronacrisis. Ook de Nederlandse toeleverancier Tomtom wordt geraakt door de productiestops bij fabrikanten. Focwa lanceert een landelijke reclamecampagne om de afname aan schadeherstel te stoppen. De groei van het verkeer wordt geremd door het coronavirus.
Redactie Redactie
• Laatste update:
(Beeld: Shutterstock)

12:05 | Ondanks ‘prijsbubbels’ blijft vertrouwen in occasionmarkt groot

De occasionmarkt is overvallen door de snelle invoering van de social distancing-maatregelen. Hierdoor kregen dealers niet de tijd om de prijzen aan te passen en neemt het verschil tussen retail- en handelsprijzen toe. Dit meldt Indicata in een whitepaper waarin het mogelijke scenario’s bespreekt. “Hierdoor ontstaat het risico dat de opgebouwde prijsbubbels knappen”, stelt Indicata.

Handelsplatform Xray ziet eveneens dat de handelsprijzen dalen, maar het bedrijf verwacht dat de occasionmarkt snel herstelt. Dat schrijft directeur Tom Corduwener. Hij denkt niet dat de huidige prijsval van blijvende aard is. “Als we weer voorzichtig gaan reizen zal men absoluut kiezen voor veiligheid en onafhankelijkheid; ofwel de auto. Wij verwachten dat de markt zich snel zal herstellen en dat het huidige prijsniveau van tijdelijke aard is.”

Lees het hele artikel hier

11:20 | Crisis brengt groei wegverkeer tot stilstand

Het wegverkeer neemt met 10 procent af in vergelijking tot het eerste kwartaal van 2019, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Dit blijkt uit de trendprognose wegverkeer 2020-2025 van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM).

Als de beperkingen zes maanden duren, dan voorspelt het KiM dat er 20 procent minder wegverkeer is. Het KiM verwacht dat bij een lang aanhoudende crisis en daaropvolgende economische recessie Nederland pas in 2025 weer voorbij het niveau van 2019 komt. Het fileleed, dat nu als sneeuw voor de zon is verdwenen, kostte Nederland in het verleden nog 3,7 miljard euro.

De berekeningen van het KiM zijn gebaseerd op de publicatie ‘Scenario’s economische gevolgen coronacrisis’ van het CPB (Centraal Planbureau) en op verkeersgegevens van de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Hieruit blijkt dat de verkeersintensiteit, (aantal voertuigen per uur) op het hoofdwegennet daalde met 38 procent tussen 3 maart en 31 maart. Op het onderliggend wegennet was dit 32 procent. Deze daling begon tegelijk met de beperkingen.

10:00 | Focwa lanceert landelijke reclamecampagne

Brancheorganisatie Focwa roept consumenten en bedrijven in een landelijke radio- en tv-campagne op om schades aan auto’s, caravans en campers te laten herstellen. Door de coronacrisis is het aantal orderintakes afgenomen tussen de 50 en 75 procent. Dit meldt Focwa in een persbericht.

Volgens Femke Teeling, directeur Focwa, aarzelen consumenten om schades te laten herstellen. “Onze leden volgen de richtlijnen van het RIVM en hanteren aanvullende maatregelen om het besmettingsrisico te minimaliseren. Denk aan een haal- en brengservice, afgesloten werkplaatsen en schermen die het klantcontact minimaliseren.” De branchevereniging meldde eerder een afname van het werkaanbod bij de leden van Focwa.

09:30 | In de Livestream: Victor van den Berg, ceo Radiuz

Victor van den Berg, ceo van mobiliteitsdienstverlener Radiuz, is vanmiddag om 16.00 uur te gast in de Automotive Livestream. We vragen hem welke gevolgen de coronacrisis heeft voor de zakelijke mobiliteit.

08:55 | Geldigheid taxatierapport verlengd naar vier maanden

Het ministerie van Financiën heeft besloten de geldigheid van het taxatierapport te verlengen van één naar vier maanden. Het rapport wordt (doorgaans) opgemaakt vóór de keuring bij de RDW en vóór het doen van aangifte bpm. Het rapport mag niet ouder zijn dan één maand. “Door de beperking in de dienstverlening van de RDW zijn keuringsafspraken komen te vervallen en wordt de termijn van één maand niet in alle gevallen gehaald. Deze maatregel verlengt de maximale geldigheidstermijn van het taxatierapport naar maximaal vier maanden”, schrijft het ministerie.

08:35 | Omzet Tomtom daalt door productiestop auto-industrie

De verkoop van kaartentechnologie wordt hard geraakt door de productiestop bij autofabrikanten. In het eerste kwartaal daalde de omzet van Tomtom met 24 procent ten opzichte van vorig jaar. Dit blijkt uit de kwartaalcijfers van Tomtom. Uit de verkoop van kaarttechnologie haalde het bedrijf  een omzet van 49,8 miljoen euro terwijl de omzet in 2019 nog 65,1 miljoen euro bedroeg. Ook de verkoop van navigatiekastjes daalde. Hierdoor neemt de totale omzet van Tomtom met 11 procent af in het eerste kwartaal en komt uit op 91,3 miljoen euro. Voor de coronacrisis verwachtte het bedrijf een kleine omzetdalingBekijk al het coronanieuws van de afgelopen weken in ons dossier.

Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.

Corona-liveblog #22: ‘Occasionmarkt herstelt snel’ | Crisis brengt groei wegverkeer tot stilstand | Automotive Online

Corona-liveblog #22: ‘Occasionmarkt herstelt snel’ | Crisis brengt groei wegverkeer tot stilstand

Coronavirus • Automotive houdt dagelijks een liveblog bij met de belangrijkste ontwikkelingen rond de coronacrisis. Ook de Nederlandse toeleverancier Tomtom wordt geraakt door de productiestops bij fabrikanten. Focwa lanceert een landelijke reclamecampagne om de afname aan schadeherstel te stoppen. De groei van het verkeer wordt geremd door het coronavirus.
Redactie Redactie
• Laatste update:
(Beeld: Shutterstock)

12:05 | Ondanks ‘prijsbubbels’ blijft vertrouwen in occasionmarkt groot

De occasionmarkt is overvallen door de snelle invoering van de social distancing-maatregelen. Hierdoor kregen dealers niet de tijd om de prijzen aan te passen en neemt het verschil tussen retail- en handelsprijzen toe. Dit meldt Indicata in een whitepaper waarin het mogelijke scenario’s bespreekt. “Hierdoor ontstaat het risico dat de opgebouwde prijsbubbels knappen”, stelt Indicata.

Handelsplatform Xray ziet eveneens dat de handelsprijzen dalen, maar het bedrijf verwacht dat de occasionmarkt snel herstelt. Dat schrijft directeur Tom Corduwener. Hij denkt niet dat de huidige prijsval van blijvende aard is. “Als we weer voorzichtig gaan reizen zal men absoluut kiezen voor veiligheid en onafhankelijkheid; ofwel de auto. Wij verwachten dat de markt zich snel zal herstellen en dat het huidige prijsniveau van tijdelijke aard is.”

Lees het hele artikel hier

11:20 | Crisis brengt groei wegverkeer tot stilstand

Het wegverkeer neemt met 10 procent af in vergelijking tot het eerste kwartaal van 2019, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Dit blijkt uit de trendprognose wegverkeer 2020-2025 van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM).

Als de beperkingen zes maanden duren, dan voorspelt het KiM dat er 20 procent minder wegverkeer is. Het KiM verwacht dat bij een lang aanhoudende crisis en daaropvolgende economische recessie Nederland pas in 2025 weer voorbij het niveau van 2019 komt. Het fileleed, dat nu als sneeuw voor de zon is verdwenen, kostte Nederland in het verleden nog 3,7 miljard euro.

De berekeningen van het KiM zijn gebaseerd op de publicatie ‘Scenario’s economische gevolgen coronacrisis’ van het CPB (Centraal Planbureau) en op verkeersgegevens van de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Hieruit blijkt dat de verkeersintensiteit, (aantal voertuigen per uur) op het hoofdwegennet daalde met 38 procent tussen 3 maart en 31 maart. Op het onderliggend wegennet was dit 32 procent. Deze daling begon tegelijk met de beperkingen.

10:00 | Focwa lanceert landelijke reclamecampagne

Brancheorganisatie Focwa roept consumenten en bedrijven in een landelijke radio- en tv-campagne op om schades aan auto’s, caravans en campers te laten herstellen. Door de coronacrisis is het aantal orderintakes afgenomen tussen de 50 en 75 procent. Dit meldt Focwa in een persbericht.

Volgens Femke Teeling, directeur Focwa, aarzelen consumenten om schades te laten herstellen. “Onze leden volgen de richtlijnen van het RIVM en hanteren aanvullende maatregelen om het besmettingsrisico te minimaliseren. Denk aan een haal- en brengservice, afgesloten werkplaatsen en schermen die het klantcontact minimaliseren.” De branchevereniging meldde eerder een afname van het werkaanbod bij de leden van Focwa.

09:30 | In de Livestream: Victor van den Berg, ceo Radiuz

Victor van den Berg, ceo van mobiliteitsdienstverlener Radiuz, is vanmiddag om 16.00 uur te gast in de Automotive Livestream. We vragen hem welke gevolgen de coronacrisis heeft voor de zakelijke mobiliteit.

08:55 | Geldigheid taxatierapport verlengd naar vier maanden

Het ministerie van Financiën heeft besloten de geldigheid van het taxatierapport te verlengen van één naar vier maanden. Het rapport wordt (doorgaans) opgemaakt vóór de keuring bij de RDW en vóór het doen van aangifte bpm. Het rapport mag niet ouder zijn dan één maand. “Door de beperking in de dienstverlening van de RDW zijn keuringsafspraken komen te vervallen en wordt de termijn van één maand niet in alle gevallen gehaald. Deze maatregel verlengt de maximale geldigheidstermijn van het taxatierapport naar maximaal vier maanden”, schrijft het ministerie.

08:35 | Omzet Tomtom daalt door productiestop auto-industrie

De verkoop van kaartentechnologie wordt hard geraakt door de productiestop bij autofabrikanten. In het eerste kwartaal daalde de omzet van Tomtom met 24 procent ten opzichte van vorig jaar. Dit blijkt uit de kwartaalcijfers van Tomtom. Uit de verkoop van kaarttechnologie haalde het bedrijf  een omzet van 49,8 miljoen euro terwijl de omzet in 2019 nog 65,1 miljoen euro bedroeg. Ook de verkoop van navigatiekastjes daalde. Hierdoor neemt de totale omzet van Tomtom met 11 procent af in het eerste kwartaal en komt uit op 91,3 miljoen euro. Voor de coronacrisis verwachtte het bedrijf een kleine omzetdalingBekijk al het coronanieuws van de afgelopen weken in ons dossier.

Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.