Principeakkoord cao motorvoertuigenbranche: loonsverhoging vanaf juni

Gandor Bronkhorst Gandor Bronkhorst
• Laatste update:
Er komt geld bij voor werknemers in de motorvoertuigenbranche. (Foto: Shutterstock) (Foto: Shutterstock)

Bovag en werkgevers zijn tot een principeakkoord gekomen over een nieuwe cao voor de motorvoertuigenbranche. Dit laat zowel Bovag als CNV Vakmensen weten in een persbericht.

De nieuwe cao loopt van 1 april dit jaar tot 31 oktober 2023. De loonsverhogingen bestaan uit verschillende delen.

Op 1 juni gaan de lonen met 2,3 procent omhoog en op 1 januari 2023 met bruto 100 euro per maand voor iedereen. Bovag verwacht dat hiermee de inflatie wordt gecompenseerd en de koopkracht op peil blijft. Verder is afgesproken dat werkgevers in overleg met werknemers de dagvensters kunnen aanpassen, voor meer flexibiliteit in werkuren. 5 mei wordt een vrije dag voor alle werknemers. Ter compensatie daarvan zullen werknemers vanaf 55 jaar acht inzetbaarheidsuren inleveren.

Glans

De vakbondsleden moeten hun fiat nog geven aan het akkoord, maar onderhandelaar Nicole Engmann van CNV Vakmensen is tevreden na de relatief korte onderhandelingen. “Dit resultaat heeft voldoende glans om met een positief advies voor te leggen aan onze leden.” De leden brengen de komende weken hun stem uit.

Ook de Bovag is tevreden. “Met dank aan de constructieve houding van de vakbonden en een gedeeld gevoel van urgentie hebben wij ruim voor afloop van de huidige cao een akkoord voor een nieuwe cao kunnen sluiten”, aldus Bovag-directeur Peter Niesink. “Daarmee bieden wij zekerheid en rust aan werkgevers en werknemers in de branche in deze onzekere tijden.” 

Geplaatst in rubriek:
Gandor Bronkhorst
Gandor Bronkhorst

Gandor Bronkhorst is als hoofdredacteur verantwoordelijk voor de titels in de divisie Mobility & Automotive van Promedia, waaronder Automotive Management en Fleet&Mobility. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met horloges en goed eten.

Principeakkoord cao motorvoertuigenbranche: loonsverhoging vanaf juni | Automotive Online

Principeakkoord cao motorvoertuigenbranche: loonsverhoging vanaf juni

Gandor Bronkhorst Gandor Bronkhorst
• Laatste update:
Er komt geld bij voor werknemers in de motorvoertuigenbranche. (Foto: Shutterstock) (Foto: Shutterstock)

Bovag en werkgevers zijn tot een principeakkoord gekomen over een nieuwe cao voor de motorvoertuigenbranche. Dit laat zowel Bovag als CNV Vakmensen weten in een persbericht.

De nieuwe cao loopt van 1 april dit jaar tot 31 oktober 2023. De loonsverhogingen bestaan uit verschillende delen.

Op 1 juni gaan de lonen met 2,3 procent omhoog en op 1 januari 2023 met bruto 100 euro per maand voor iedereen. Bovag verwacht dat hiermee de inflatie wordt gecompenseerd en de koopkracht op peil blijft. Verder is afgesproken dat werkgevers in overleg met werknemers de dagvensters kunnen aanpassen, voor meer flexibiliteit in werkuren. 5 mei wordt een vrije dag voor alle werknemers. Ter compensatie daarvan zullen werknemers vanaf 55 jaar acht inzetbaarheidsuren inleveren.

Glans

De vakbondsleden moeten hun fiat nog geven aan het akkoord, maar onderhandelaar Nicole Engmann van CNV Vakmensen is tevreden na de relatief korte onderhandelingen. “Dit resultaat heeft voldoende glans om met een positief advies voor te leggen aan onze leden.” De leden brengen de komende weken hun stem uit.

Ook de Bovag is tevreden. “Met dank aan de constructieve houding van de vakbonden en een gedeeld gevoel van urgentie hebben wij ruim voor afloop van de huidige cao een akkoord voor een nieuwe cao kunnen sluiten”, aldus Bovag-directeur Peter Niesink. “Daarmee bieden wij zekerheid en rust aan werkgevers en werknemers in de branche in deze onzekere tijden.” 

Geplaatst in rubriek:
Gandor Bronkhorst
Gandor Bronkhorst

Gandor Bronkhorst is als hoofdredacteur verantwoordelijk voor de titels in de divisie Mobility & Automotive van Promedia, waaronder Automotive Management en Fleet&Mobility. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met horloges en goed eten.