Omikron-lockdown: showrooms opnieuw dicht, click&collect toegestaan op eigen terrein

Coronavirus • Verkoop aan consumenten op afspraak mag niet, click&collect met aflevering op eigen terrein wel, meldt de Bovag.
Luberto van Buiten Luberto van Buiten
• Laatste update:
Door de nieuwe omicron-variant is volgens het Kabinet een nieuwe lockdown noodzakelijk. (Foto: Shutterstock)

Het kabinet heeft zo juist een harde lockdown afgekondigd in verband met de zich snel verspreidende omikron-variant van het coronavirus. Dat betekent voor de autobranche dat de showrooms tot en met 14 januari dicht zijn. Aflevering van auto’s mag  – in tegenstelling tot de tijdens vorige lockdown – wel op het terrein van het autobedrijf, maar niet binnen, meldt branchevereniging Bovag op basis van de nieuwe coronaregels. De werkplaatsen mogen open blijven, maar er mogen geen klanten naar binnen.

Click&Collect

Vanaf zondagochtend 19 december moeten alle niet-essentiële winkels en niet-essentiële dienstverlening hun deuren sluiten. Ook blijft het thuiswerkadvies gehandhaafd. Voor de autobranche betekent de lockdown dat click&collect mogelijk is, maar verkoop op afspraak niet. “We hebben in de afgelopen twee dagen geprobeerd om ruimte te creëren voor verkoop op afspraak en click&collect. Dat eerste is helaas niet mogelijk, het tweede wel”, schrijft Bovag. Verkoop op afspraak is voor b2b-transacties wel mogelijk.

Een verandering ten opzichte van eerdere lockdowns is dat er geen tijd meer hoeft te zitten tussen de online bestelling (‘click’) en de aflevering (‘collect’). Wel moet er een verplicht tijdvak voor het ophalen worden afgesproken, meldt Bovag. De klant moet buiten het pand blijven, een uitgiftepunt in de deuropening mag wel.

Het huidige steunpakket wordt doorgetrokken naar het eerste kwartaal van 2022. “Deze lockdown komt hard aan”, zegt Bovag-woordvoerder Paul de Waal tegen Automotive. “De scenario’s liggen klaar – we zijn inmiddels helaas ervaren. We proberen het zo werkbaar mogelijk te houden voor onze leden.”

Geplaatst in rubriek:
Luberto van Buiten
Luberto van Buiten

Luberto van Buiten (’76) ging in 2006 aan de slag bij Automotive. Hij was als hoofdredacteur eindverantwoordelijk voor de redactionele inhoud van sites en magazines van het cluster Auto & Fleet van ProMedia, en beheerde voor Automotive de portefeuilles verhuur en leasing. In zijn vrije tijd speelt Luberto gitaar in Nederpopband Laagland, tennist en loopt – zo af en toe – hard. Op 1 januari 2023 maakte hij bij ProMedia de overstap naar de functie van uitgever bij de divisie Rail & Cargo.

Omikron-lockdown: showrooms opnieuw dicht, click&collect toegestaan op eigen terrein | Automotive Online

Omikron-lockdown: showrooms opnieuw dicht, click&collect toegestaan op eigen terrein

Coronavirus • Verkoop aan consumenten op afspraak mag niet, click&collect met aflevering op eigen terrein wel, meldt de Bovag.
Luberto van Buiten Luberto van Buiten
• Laatste update:
Door de nieuwe omicron-variant is volgens het Kabinet een nieuwe lockdown noodzakelijk. (Foto: Shutterstock)

Het kabinet heeft zo juist een harde lockdown afgekondigd in verband met de zich snel verspreidende omikron-variant van het coronavirus. Dat betekent voor de autobranche dat de showrooms tot en met 14 januari dicht zijn. Aflevering van auto’s mag  – in tegenstelling tot de tijdens vorige lockdown – wel op het terrein van het autobedrijf, maar niet binnen, meldt branchevereniging Bovag op basis van de nieuwe coronaregels. De werkplaatsen mogen open blijven, maar er mogen geen klanten naar binnen.

Click&Collect

Vanaf zondagochtend 19 december moeten alle niet-essentiële winkels en niet-essentiële dienstverlening hun deuren sluiten. Ook blijft het thuiswerkadvies gehandhaafd. Voor de autobranche betekent de lockdown dat click&collect mogelijk is, maar verkoop op afspraak niet. “We hebben in de afgelopen twee dagen geprobeerd om ruimte te creëren voor verkoop op afspraak en click&collect. Dat eerste is helaas niet mogelijk, het tweede wel”, schrijft Bovag. Verkoop op afspraak is voor b2b-transacties wel mogelijk.

Een verandering ten opzichte van eerdere lockdowns is dat er geen tijd meer hoeft te zitten tussen de online bestelling (‘click’) en de aflevering (‘collect’). Wel moet er een verplicht tijdvak voor het ophalen worden afgesproken, meldt Bovag. De klant moet buiten het pand blijven, een uitgiftepunt in de deuropening mag wel.

Het huidige steunpakket wordt doorgetrokken naar het eerste kwartaal van 2022. “Deze lockdown komt hard aan”, zegt Bovag-woordvoerder Paul de Waal tegen Automotive. “De scenario’s liggen klaar – we zijn inmiddels helaas ervaren. We proberen het zo werkbaar mogelijk te houden voor onze leden.”

Geplaatst in rubriek:
Luberto van Buiten
Luberto van Buiten

Luberto van Buiten (’76) ging in 2006 aan de slag bij Automotive. Hij was als hoofdredacteur eindverantwoordelijk voor de redactionele inhoud van sites en magazines van het cluster Auto & Fleet van ProMedia, en beheerde voor Automotive de portefeuilles verhuur en leasing. In zijn vrije tijd speelt Luberto gitaar in Nederpopband Laagland, tennist en loopt – zo af en toe – hard. Op 1 januari 2023 maakte hij bij ProMedia de overstap naar de functie van uitgever bij de divisie Rail & Cargo.