Van Mossel ziet winst met 18% stijgen door ‘herstel voorraadposities en verdere groei’

Van Mossel • Van Mossel telt inmiddels 452 vestigingen in zes landen.
Sander Van Vliet Sander Van Vliet
• Laatste update:
(foto: Promedia)

De operationele winst* van Van Mossel kwam in 2023 uit op 142 miljoen euro, een stijging van 18 procent vergeleken met 2022. De omzet bedraagt ruim 5,5 miljard euro, een toename van 33 procent vergeleken met 2022. Dat blijkt uit de jaarrekening van Van Mossel.

“Financieel gezien zijn we er in 2023 weer in geslaagd om een solide resultaat te behalen”, zegt algemeen directeur Eric Berkhof. “De hogere voorraadpositie van gebruikte auto’s en de business focus op gebruikte auto’s heeft hier sterk aan bijgedragen.”

* Voor afschrijving goodwill en belasting

Leasedivisie

In 2023 verkocht Van Mossel 100 duizend nieuwe auto’s (waarvan 54.968 in Nederland), 71 duizend gebruikte auto’s en voerde het 88 duizend schadeherstellingen uit. De omzet van het leasebedrijf, International Car Lease Holding (ICLH), stijgt met 27 procent tot bijna 1,2 miljard euro. ‘De groei in het wagenpark (498 miljoen euro in 2023) werd bepaald door veel instroom van nieuwe contracten en een hogere gemiddelde prijs per voertuig’, schrijft Van Mossel.

De omzet van de schadedivisie nam iets af en komt in 2023 uit op ruim 101 miljoen euro (-6,1%), maar het resultaat van de divisie verdubbelde bijna.

Overnames

Het balanstotaal van Van Mossel is gestegen naar 1,2 miljard euro. ‘Deze stijging in balanstotaal (en tevens in resultaat) wordt veroorzaakt door de verdere groei (zowel autonoom als in acquisitie) in de activiteiten’, schrijft Van Mossel in zijn jaarverslag. Voor Van Mossel stond 2023 in het teken van uitbreiding in het buitenland. Van Mossel nam multibrand dealergroepen Jacksons en Hugo Pfohe over. Ook kocht Van Mossel de Deense Mercedes-dealer CPH. De Engelse dealergroep Jacksons, actief op de Channel Islands, Isle of Man en Isle of Wight, bracht zes locaties, 500 medewerkers, 29 automerken en een omzet van 100 miljoen euro met zich mee.

Het Duitse Hugo Pfohe, een van de grootste dealergroepen in de Noord-Duitse regio en Hamburg, bracht op zijn beurt negen locaties, 700 medewerkers, 7 automerken en een omzet van 300 miljoen euro met zich mee. In Nederland kocht het dealerbedrijf Mercedes-dealer Wüst. ‘Elke overname vormt een puzzelstukje in ons geografisch doordacht plan, waarvan dealerships, schadeherstelbedrijven en leasemaatschappijen onderdeel vormen’, aldus Van Mossel.

(Foto: Van Mossel).

Vooruitzicht

“Voor 2024 houden we onze focus op operational excellence en het verder ontwikkelen van diensten waardoor de klantretentie toeneemt”, zegt Eric Berkhof. “Dit zorgt voor minder fluctuatie en afhankelijkheid.”

“Daarnaast verwachten we in 2024 verder invulling te kunnen geven aan optimalisaties in de Benelux én onze groep verder uit te kunnen breiden binnen Van Mossel Automotive International.”

Van Mossel telt inmiddels 452 vestigingen in zes landen. Er werken 6.731 mensen voor Van Mossel, in 2022 had het bedrijf 5.059 mensen in dienst.

Geplaatst in rubriek:
Sander Van Vliet
Sander Van Vliet

Sander is vaste redacteur van Automotive en Fleet & Mobility. Na omzwervingen in de sportjournalistiek streek hij in 2023 neer op de Automotive-redactie. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met wielrennen, voetbal en goed eten.

Van Mossel ziet winst met 18% stijgen door ‘herstel voorraadposities en verdere groei’ | Automotive Online

Van Mossel ziet winst met 18% stijgen door ‘herstel voorraadposities en verdere groei’

Van Mossel • Van Mossel telt inmiddels 452 vestigingen in zes landen.
Sander Van Vliet Sander Van Vliet
• Laatste update:
(foto: Promedia)

De operationele winst* van Van Mossel kwam in 2023 uit op 142 miljoen euro, een stijging van 18 procent vergeleken met 2022. De omzet bedraagt ruim 5,5 miljard euro, een toename van 33 procent vergeleken met 2022. Dat blijkt uit de jaarrekening van Van Mossel.

“Financieel gezien zijn we er in 2023 weer in geslaagd om een solide resultaat te behalen”, zegt algemeen directeur Eric Berkhof. “De hogere voorraadpositie van gebruikte auto’s en de business focus op gebruikte auto’s heeft hier sterk aan bijgedragen.”

* Voor afschrijving goodwill en belasting

Leasedivisie

In 2023 verkocht Van Mossel 100 duizend nieuwe auto’s (waarvan 54.968 in Nederland), 71 duizend gebruikte auto’s en voerde het 88 duizend schadeherstellingen uit. De omzet van het leasebedrijf, International Car Lease Holding (ICLH), stijgt met 27 procent tot bijna 1,2 miljard euro. ‘De groei in het wagenpark (498 miljoen euro in 2023) werd bepaald door veel instroom van nieuwe contracten en een hogere gemiddelde prijs per voertuig’, schrijft Van Mossel.

De omzet van de schadedivisie nam iets af en komt in 2023 uit op ruim 101 miljoen euro (-6,1%), maar het resultaat van de divisie verdubbelde bijna.

Overnames

Het balanstotaal van Van Mossel is gestegen naar 1,2 miljard euro. ‘Deze stijging in balanstotaal (en tevens in resultaat) wordt veroorzaakt door de verdere groei (zowel autonoom als in acquisitie) in de activiteiten’, schrijft Van Mossel in zijn jaarverslag. Voor Van Mossel stond 2023 in het teken van uitbreiding in het buitenland. Van Mossel nam multibrand dealergroepen Jacksons en Hugo Pfohe over. Ook kocht Van Mossel de Deense Mercedes-dealer CPH. De Engelse dealergroep Jacksons, actief op de Channel Islands, Isle of Man en Isle of Wight, bracht zes locaties, 500 medewerkers, 29 automerken en een omzet van 100 miljoen euro met zich mee.

Het Duitse Hugo Pfohe, een van de grootste dealergroepen in de Noord-Duitse regio en Hamburg, bracht op zijn beurt negen locaties, 700 medewerkers, 7 automerken en een omzet van 300 miljoen euro met zich mee. In Nederland kocht het dealerbedrijf Mercedes-dealer Wüst. ‘Elke overname vormt een puzzelstukje in ons geografisch doordacht plan, waarvan dealerships, schadeherstelbedrijven en leasemaatschappijen onderdeel vormen’, aldus Van Mossel.

(Foto: Van Mossel).

Vooruitzicht

“Voor 2024 houden we onze focus op operational excellence en het verder ontwikkelen van diensten waardoor de klantretentie toeneemt”, zegt Eric Berkhof. “Dit zorgt voor minder fluctuatie en afhankelijkheid.”

“Daarnaast verwachten we in 2024 verder invulling te kunnen geven aan optimalisaties in de Benelux én onze groep verder uit te kunnen breiden binnen Van Mossel Automotive International.”

Van Mossel telt inmiddels 452 vestigingen in zes landen. Er werken 6.731 mensen voor Van Mossel, in 2022 had het bedrijf 5.059 mensen in dienst.

Geplaatst in rubriek:
Sander Van Vliet
Sander Van Vliet

Sander is vaste redacteur van Automotive en Fleet & Mobility. Na omzwervingen in de sportjournalistiek streek hij in 2023 neer op de Automotive-redactie. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met wielrennen, voetbal en goed eten.