Bandenbranche: andere landen doen te weinig aan bestrijding tijgermug

Tijgermug • Bandenbedrijven proberen de verspreiding van de mug in ons land zo veel mogelijk te remmen.
Robert L. Smid Robert L. Smid
Exotische tijgermug aangetroffen in Weert

De tijgermug rukt op in Nederland en komt steeds vaker voor bij bandenbedrijven. Volgens brancheorganisatie Vaco doen buurlanden niet genoeg om de mug tegen te gaan, waardoor het probleem moeilijk te bestrijden is.

Bandenbedrijven proberen de verspreiding van de mug in ons land zo veel mogelijk te remmen, stelt Jochim Geldens, financial director bij bandenbedrijf Kargro. In Nederland werden vorig jaar 1.200 tijgermuggen gevonden, waarvan enkele tientallen bij bandenbedrijven.

De Kargro Groep importeert banden uit West-Europa, en levert daarna aan grotere bedrijven. Volgens hem komt de dreiging van de Aziatische mug vooral uit West-Europa. “Wij gebruiken veel gebruikte banden die we een nieuw leven geven via onze eigen vernieuwingsbedrijven. Het nadeel is dus dat de tijgermug soms meereist. Het is jammer dat het beestje niet overal in Europa bestreden wordt.”

Het gevoel dat Europa te weinig doet tegen de bestrijding van de tijgermug wordt gedeeld door Arie Verhoef, woordvoerder van de Vaco. “Het is heel vervelend dat de omliggende landen in Europa niets doen tegen de tijgermug. Daarmee lopen onze leden risico.”

Lees meer op Bandenportaal.nl.

Geplaatst in rubriek:
Robert L. Smid
Robert L. Smid

Robert is als redacteur verantwoordelijk voor bijdragen aan Automotive en Fleet & Mobility. Hij werkt sinds 2023 bij de redactie. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met karate, videografie en lekker eten. Ook houdt hij van gitaarspelen.

Bandenbranche: andere landen doen te weinig aan bestrijding tijgermug | Automotive Online

Bandenbranche: andere landen doen te weinig aan bestrijding tijgermug

Tijgermug • Bandenbedrijven proberen de verspreiding van de mug in ons land zo veel mogelijk te remmen.
Robert L. Smid Robert L. Smid
Exotische tijgermug aangetroffen in Weert

De tijgermug rukt op in Nederland en komt steeds vaker voor bij bandenbedrijven. Volgens brancheorganisatie Vaco doen buurlanden niet genoeg om de mug tegen te gaan, waardoor het probleem moeilijk te bestrijden is.

Bandenbedrijven proberen de verspreiding van de mug in ons land zo veel mogelijk te remmen, stelt Jochim Geldens, financial director bij bandenbedrijf Kargro. In Nederland werden vorig jaar 1.200 tijgermuggen gevonden, waarvan enkele tientallen bij bandenbedrijven.

De Kargro Groep importeert banden uit West-Europa, en levert daarna aan grotere bedrijven. Volgens hem komt de dreiging van de Aziatische mug vooral uit West-Europa. “Wij gebruiken veel gebruikte banden die we een nieuw leven geven via onze eigen vernieuwingsbedrijven. Het nadeel is dus dat de tijgermug soms meereist. Het is jammer dat het beestje niet overal in Europa bestreden wordt.”

Het gevoel dat Europa te weinig doet tegen de bestrijding van de tijgermug wordt gedeeld door Arie Verhoef, woordvoerder van de Vaco. “Het is heel vervelend dat de omliggende landen in Europa niets doen tegen de tijgermug. Daarmee lopen onze leden risico.”

Lees meer op Bandenportaal.nl.

Geplaatst in rubriek:
Robert L. Smid
Robert L. Smid

Robert is als redacteur verantwoordelijk voor bijdragen aan Automotive en Fleet & Mobility. Hij werkt sinds 2023 bij de redactie. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met karate, videografie en lekker eten. Ook houdt hij van gitaarspelen.