Fource wint Automotive Company of the Year award

Paul van den Bogaard Paul van den Bogaard
• Laatste update:
VNO-NCW-voorzitter Hans de Boer en Gerard Ekdom feliciteren Johan van der Hoeven. (Foto: Gerard van Bree)

Fource liet de andere twee finalisten: Autohaag Zeeuw en Hiltermann Leasegroep achter zich in de finale van deze prestigieuze autobranche award. De uitreiking vond plaats op het tweejaarlijkse Automotive Gala van vakblad Automotive, in Bilderberg Residence Groot Heideborgh in Garderen. Op het gala is de gehele top van de Nederlandse autobranche bijeen.

Blijven innoveren

Volgens de jury blijft Fource Automotive Source ondanks zijn positie als marktleider in staat om te innoveren. “Op het gebied van trainingen en concepten als mijngarage.nl en Partsnet, waarmee een grossier rechtstreeks in de voorraad bij Fource kan kijken, maar ook met het ontwikkelingstraject voor medewerkers. Het bedrijf is duidelijk bezig met de toekomst, mede door voorwaarts te integreren waarbij het nu een eigen grossiersnetwerk heeft. Daarnaast faciliteert het bedrijf zijn afnemers om op de veranderingen in te spelen.”

De jury vindt het opvallend dat daarbij nog geen 10 jaar vooruit wordt gekeken. “Merendeels hangt die strategie aan auto’s met brandstofmotor. Wel is Fource bezig met een telematicastrategie om in te spelen op de ontwikkeling van de connected car. Het bedrijf leunde in de tijd van Van Heck erg op de toenmalig ceo Adriaan Roggeveen, maar de jury heeft de indruk dat er nu een nieuw managementteam staat dat de innovatiekracht en daadkracht hoog weet te houden.”

Fource directeur Johan van der Hoeven zei in zijn speech blij te zijn “dat de jury onderkent dat we met ons team continue werken aan de innovatie van ons bedrijf. We zullen daarbij vast wel eens fouten maken of de plank misslaan, maar we werken er iedere dag keihard aan om de beste partner te zijn voor het autobedrijf en te blijven in de toekomst.”

Jury

De finalisten komen voort uit een uitvoerige selectie­procedure waarna de redactie samen met organisatiepartners adviesbureau KPMG en recruitmentbedrijf ­Heiwegen Consultancy de finalisten koos. De jury bestaat uit ex-winnaars Norbert van den Eijnden (Alphabet) en Jaco Remijn (Broekhuis Groep), Elske Doets (zakenvrouw van het jaar 2017), Hans de Boer (voorzitter VNO-NCW) en Sander Jansen (Talent of the Year 2015-2016). De jury kiest uiteindelijk op basis van het onderzoeksrapport van KPMG/Heiwegen en interviews de winnaar.

Tijdens de gala-avond werd ook het Automotive Talent of the Year gekozen: Stijn Otten, directeur Innovation Lab bij Business Lease. 

Geplaatst in rubriek:
Paul van den Bogaard
Paul van den Bogaard

Paul ('77) werkt sinds 2011 bij Automotive en richt zich in het bijzonder op Automotive Werkplaats. In zijn vrije tijd sleutelt hij aan klassiekers.

Fource wint Automotive Company of the Year award | Automotive Online

Fource wint Automotive Company of the Year award

Paul van den Bogaard Paul van den Bogaard
• Laatste update:
VNO-NCW-voorzitter Hans de Boer en Gerard Ekdom feliciteren Johan van der Hoeven. (Foto: Gerard van Bree)

Fource liet de andere twee finalisten: Autohaag Zeeuw en Hiltermann Leasegroep achter zich in de finale van deze prestigieuze autobranche award. De uitreiking vond plaats op het tweejaarlijkse Automotive Gala van vakblad Automotive, in Bilderberg Residence Groot Heideborgh in Garderen. Op het gala is de gehele top van de Nederlandse autobranche bijeen.

Blijven innoveren

Volgens de jury blijft Fource Automotive Source ondanks zijn positie als marktleider in staat om te innoveren. “Op het gebied van trainingen en concepten als mijngarage.nl en Partsnet, waarmee een grossier rechtstreeks in de voorraad bij Fource kan kijken, maar ook met het ontwikkelingstraject voor medewerkers. Het bedrijf is duidelijk bezig met de toekomst, mede door voorwaarts te integreren waarbij het nu een eigen grossiersnetwerk heeft. Daarnaast faciliteert het bedrijf zijn afnemers om op de veranderingen in te spelen.”

De jury vindt het opvallend dat daarbij nog geen 10 jaar vooruit wordt gekeken. “Merendeels hangt die strategie aan auto’s met brandstofmotor. Wel is Fource bezig met een telematicastrategie om in te spelen op de ontwikkeling van de connected car. Het bedrijf leunde in de tijd van Van Heck erg op de toenmalig ceo Adriaan Roggeveen, maar de jury heeft de indruk dat er nu een nieuw managementteam staat dat de innovatiekracht en daadkracht hoog weet te houden.”

Fource directeur Johan van der Hoeven zei in zijn speech blij te zijn “dat de jury onderkent dat we met ons team continue werken aan de innovatie van ons bedrijf. We zullen daarbij vast wel eens fouten maken of de plank misslaan, maar we werken er iedere dag keihard aan om de beste partner te zijn voor het autobedrijf en te blijven in de toekomst.”

Jury

De finalisten komen voort uit een uitvoerige selectie­procedure waarna de redactie samen met organisatiepartners adviesbureau KPMG en recruitmentbedrijf ­Heiwegen Consultancy de finalisten koos. De jury bestaat uit ex-winnaars Norbert van den Eijnden (Alphabet) en Jaco Remijn (Broekhuis Groep), Elske Doets (zakenvrouw van het jaar 2017), Hans de Boer (voorzitter VNO-NCW) en Sander Jansen (Talent of the Year 2015-2016). De jury kiest uiteindelijk op basis van het onderzoeksrapport van KPMG/Heiwegen en interviews de winnaar.

Tijdens de gala-avond werd ook het Automotive Talent of the Year gekozen: Stijn Otten, directeur Innovation Lab bij Business Lease. 

Geplaatst in rubriek:
Paul van den Bogaard
Paul van den Bogaard

Paul ('77) werkt sinds 2011 bij Automotive en richt zich in het bijzonder op Automotive Werkplaats. In zijn vrije tijd sleutelt hij aan klassiekers.