Bovag onaangenaam verrast door vergunningsplicht aanvullende verzekeringen

Luberto van Buiten Luberto van Buiten
Het bemiddelen in aanvullende verzekeringen wordt vergunningplichtig. (Foto: Shutterstock)

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) gaat de bemiddeling/verkoop van aanvullende verzekeringen door bijvoorbeeld verhuurbedrijven vergunningsplichtig maken. Binnen zes weken wordt een besluit hierover op de AFM-website gepubliceerd, meldt woordvoerder Yolanda Bieckmann desgevraagd aan Automotive. Bemiddelen in verzekeringen valt onder de Wet Financieel Toezicht, wat inhoudt dat er een vergunning voor nodig is. Voor aanvullende verzekeringen die onder aan raamcontract worden aangeboden, zoals de Schadeverzekering Inzittenden en de Personen Ongevallenverzekering, geldt nu nog een uitzondering. Deze uitzondering komt echter te vervallen.

Branchevereniging Bovag bracht vorige week, tijdens het besloten Verhuurcongres, de leden op de hoogte van dit voornemen om de verkoop van aanvullende verzekeringen vergunningsplichtig te maken. De branchevereniging heeft zijn verhuurleden via een brief geïnformeerd over het plan van de AFM. Daarin schrijft zij het niet eens te zijn met de korte implementatietermijn die de AFM hanteert. Wel adviseert de vereniging de leden om snel na de AFM-publicatie een vergunning aan te vragen. “We zijn onaangenaam verrast en proberen nu in ieder geval de invoeringstermijn verlengd te krijgen om onze leden de tijd te geven erop te anticiperen”, aldus Bovag-woordvoerder Paul de Waal. “We kunnen nog niet inschatten wat de precieze impact is, maar dat er via onze leden veel aanvullende verzekeringen als die voor inzittenden worden verkocht, moge duidelijk zijn. We kunnen niets tegen het besluit van AFM doen, maar het is voor onze leden wel vervelend. Er komt nu toch weer een last bij.”

Specifieke groep

Voor het bemiddelen in verzekeringen is een vergunning nodig. Voor aanvullende verzekeringen, zoals Schadeverzekering voor inzittenden, en de personen ongevallenverzekering, werd tot nu toe een uitzondering gemaakt. Volgens AFM horen deze echter onder de vergunningplicht te laten vallen. “Na de publicatie wordt waarschijnlijk nog een termijn van 6 weken geboden om een vergunningaanvraag in te dienen”, aldus Bieckmann. “Het gaat hierbij echt om een specifieke groep: ondernemingen die bemiddelen in verzekeringen, waarbij de klant wordt verzekerd via een raamcontract.”

Vorig jaar was er ook gedoe rond verzekeringen, namelijk die met garantie op voertuigen.

Geplaatst in rubriek:
Luberto van Buiten
Luberto van Buiten

Luberto van Buiten (’76) ging in 2006 aan de slag bij Automotive. Hij was als hoofdredacteur eindverantwoordelijk voor de redactionele inhoud van sites en magazines van het cluster Auto & Fleet van ProMedia, en beheerde voor Automotive de portefeuilles verhuur en leasing. In zijn vrije tijd speelt Luberto gitaar in Nederpopband Laagland, tennist en loopt – zo af en toe – hard. Op 1 januari 2023 maakte hij bij ProMedia de overstap naar de functie van uitgever bij de divisie Rail & Cargo.

Bovag onaangenaam verrast door vergunningsplicht aanvullende verzekeringen | Automotive Online

Bovag onaangenaam verrast door vergunningsplicht aanvullende verzekeringen

Luberto van Buiten Luberto van Buiten
Het bemiddelen in aanvullende verzekeringen wordt vergunningplichtig. (Foto: Shutterstock)

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) gaat de bemiddeling/verkoop van aanvullende verzekeringen door bijvoorbeeld verhuurbedrijven vergunningsplichtig maken. Binnen zes weken wordt een besluit hierover op de AFM-website gepubliceerd, meldt woordvoerder Yolanda Bieckmann desgevraagd aan Automotive. Bemiddelen in verzekeringen valt onder de Wet Financieel Toezicht, wat inhoudt dat er een vergunning voor nodig is. Voor aanvullende verzekeringen die onder aan raamcontract worden aangeboden, zoals de Schadeverzekering Inzittenden en de Personen Ongevallenverzekering, geldt nu nog een uitzondering. Deze uitzondering komt echter te vervallen.

Branchevereniging Bovag bracht vorige week, tijdens het besloten Verhuurcongres, de leden op de hoogte van dit voornemen om de verkoop van aanvullende verzekeringen vergunningsplichtig te maken. De branchevereniging heeft zijn verhuurleden via een brief geïnformeerd over het plan van de AFM. Daarin schrijft zij het niet eens te zijn met de korte implementatietermijn die de AFM hanteert. Wel adviseert de vereniging de leden om snel na de AFM-publicatie een vergunning aan te vragen. “We zijn onaangenaam verrast en proberen nu in ieder geval de invoeringstermijn verlengd te krijgen om onze leden de tijd te geven erop te anticiperen”, aldus Bovag-woordvoerder Paul de Waal. “We kunnen nog niet inschatten wat de precieze impact is, maar dat er via onze leden veel aanvullende verzekeringen als die voor inzittenden worden verkocht, moge duidelijk zijn. We kunnen niets tegen het besluit van AFM doen, maar het is voor onze leden wel vervelend. Er komt nu toch weer een last bij.”

Specifieke groep

Voor het bemiddelen in verzekeringen is een vergunning nodig. Voor aanvullende verzekeringen, zoals Schadeverzekering voor inzittenden, en de personen ongevallenverzekering, werd tot nu toe een uitzondering gemaakt. Volgens AFM horen deze echter onder de vergunningplicht te laten vallen. “Na de publicatie wordt waarschijnlijk nog een termijn van 6 weken geboden om een vergunningaanvraag in te dienen”, aldus Bieckmann. “Het gaat hierbij echt om een specifieke groep: ondernemingen die bemiddelen in verzekeringen, waarbij de klant wordt verzekerd via een raamcontract.”

Vorig jaar was er ook gedoe rond verzekeringen, namelijk die met garantie op voertuigen.

Geplaatst in rubriek:
Luberto van Buiten
Luberto van Buiten

Luberto van Buiten (’76) ging in 2006 aan de slag bij Automotive. Hij was als hoofdredacteur eindverantwoordelijk voor de redactionele inhoud van sites en magazines van het cluster Auto & Fleet van ProMedia, en beheerde voor Automotive de portefeuilles verhuur en leasing. In zijn vrije tijd speelt Luberto gitaar in Nederpopband Laagland, tennist en loopt – zo af en toe – hard. Op 1 januari 2023 maakte hij bij ProMedia de overstap naar de functie van uitgever bij de divisie Rail & Cargo.