PGA verkoopt Peugeot-vestigingen Noord-Holland

Redactie Redactie
• Laatste update:

De vestigingen Nefkens Alkmaar en Heerhugowaard gaan naar Van Zwienen. Nefkens Velserbroek en Nefkens Heemstede gaan naar De Jong`s Autobedrijven. De medewerkers van de vier vestigingen gaan mee naar de nieuwe eigenaren.

Kopen of verkopen
Volgens Luijckx is de verkoop van de vier vestigingen een strategische keuze. “Je hebt grote, aaneensluitende verzorgingsgebieden nodig om in de toekomst te kunnen blijven renderen. In Noord-Holland hebben wij echter te maken met de fysieke scheiding door het Noordzeekanaal, alsmede met de tweedeling van ons verzorgingsgebied doordat autobedrijf Van Zwienen ook in de regio actief is.”
Volgens Luijckx was het daarom kopen of verkopen. Het werd het laatste. “Dit is een logische stap in de herstructurering van het Peugeot-dealernetwerk in Noord-Holland.”

Eerste stap
Het marktaandeel Peugeot`s van Nefkens, dat met 9 duizend stuks in 2010 op 23 procent staat, zal door de overname iets afnemen. Luijckx: “Na de overname zal ons aandeel nog altijd een kleine 20 procent bedragen.”
En de groei-ambities staan niet in de ijskast. “Wanneer je als groep de herstructurering van een dealernetwerk voorstaat, moet je soms zelf de eerste stap zetten. Dat hebben wij nu gedaan.”

De Jong: groeiambitie
Harold de Jong, dga van De Jong`s Autobedrijven, ziet zijn wens om ook met Peugeot te groeien in vervulling gaan. Het bedrijf groeide de afgelopen jaren al met haar andere merken Citroën en Renault. “Dit is een prachtige uitbreiding voor onze groep en past volledig in onze strategie om te groeien tot een sterk regionaal dealerbedrijf.”

Van Zwienen: inclusief UAS
Van Zwienen koopt naast de twee vestigingen ook het UAS-schadebedrijf in Alkmaar van PGA. “Dit is voor ons een mooie uitbreiding”, aldus Erik Reurekas, die samen met Hans van Zwienen de directie vormt. “Wij waren al geruime tijd met Nefkens in gesprek. Voor ons beiden was het duidelijk dat twee partijen in een regio te veel is. Het was daarom een kwestie van kopen of verkopen. Het feit dat wij de kopende partij zijn, onderstreept ons vertrouwen in de ontwikkeling van Peugeot.”

Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.

PGA verkoopt Peugeot-vestigingen Noord-Holland | Automotive Online

PGA verkoopt Peugeot-vestigingen Noord-Holland

Redactie Redactie
• Laatste update:

De vestigingen Nefkens Alkmaar en Heerhugowaard gaan naar Van Zwienen. Nefkens Velserbroek en Nefkens Heemstede gaan naar De Jong`s Autobedrijven. De medewerkers van de vier vestigingen gaan mee naar de nieuwe eigenaren.

Kopen of verkopen
Volgens Luijckx is de verkoop van de vier vestigingen een strategische keuze. “Je hebt grote, aaneensluitende verzorgingsgebieden nodig om in de toekomst te kunnen blijven renderen. In Noord-Holland hebben wij echter te maken met de fysieke scheiding door het Noordzeekanaal, alsmede met de tweedeling van ons verzorgingsgebied doordat autobedrijf Van Zwienen ook in de regio actief is.”
Volgens Luijckx was het daarom kopen of verkopen. Het werd het laatste. “Dit is een logische stap in de herstructurering van het Peugeot-dealernetwerk in Noord-Holland.”

Eerste stap
Het marktaandeel Peugeot`s van Nefkens, dat met 9 duizend stuks in 2010 op 23 procent staat, zal door de overname iets afnemen. Luijckx: “Na de overname zal ons aandeel nog altijd een kleine 20 procent bedragen.”
En de groei-ambities staan niet in de ijskast. “Wanneer je als groep de herstructurering van een dealernetwerk voorstaat, moet je soms zelf de eerste stap zetten. Dat hebben wij nu gedaan.”

De Jong: groeiambitie
Harold de Jong, dga van De Jong`s Autobedrijven, ziet zijn wens om ook met Peugeot te groeien in vervulling gaan. Het bedrijf groeide de afgelopen jaren al met haar andere merken Citroën en Renault. “Dit is een prachtige uitbreiding voor onze groep en past volledig in onze strategie om te groeien tot een sterk regionaal dealerbedrijf.”

Van Zwienen: inclusief UAS
Van Zwienen koopt naast de twee vestigingen ook het UAS-schadebedrijf in Alkmaar van PGA. “Dit is voor ons een mooie uitbreiding”, aldus Erik Reurekas, die samen met Hans van Zwienen de directie vormt. “Wij waren al geruime tijd met Nefkens in gesprek. Voor ons beiden was het duidelijk dat twee partijen in een regio te veel is. Het was daarom een kwestie van kopen of verkopen. Het feit dat wij de kopende partij zijn, onderstreept ons vertrouwen in de ontwikkeling van Peugeot.”

Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.