European truck platooning challenge mooie showcase

Redactie Redactie
• Laatste update:

Wij zijn in feite de ‘linking pin’ tussen de deelnemende truckfabrikanten, de Europese koepelorganisatie ACEA en de Nederlandse importeurs, vertelt Wijnand de Geus, secretaris afdeling Auto's van RAI Vereniging. “In dit kader hebben we bijvoorbeeld presentaties verzorgd voor de truckleden en er is zelfs een speciale bijeenkomst georganiseerd voor de PR-verantwoordelijken bij de vrachtwagenmerken. Want als de platoonende trucks in de Rotterdamse haven arriveren zal dat beslist voor veel media-aandacht gaan zorgen. Het is dus van belang om vooraf de aanvliegroute richting de media te bepalen.” Hij wijst erop dat RAI Vereniging inmiddels ook is toegetreden tot het projectteam van ACEA dat de Truck Platooning Challenge ondersteunt. De Geus: “Er is afgesproken dat RAI Vereniging de nationale PR voor haar rekening neemt en dat ACEA het internationale perstraject zal coördineren.” De Geus springt ook bij om de organisatie zo soepel mogelijk te laten verlopen en een brugfunctie te vervullen tussen het ministerie van IenM, Rijkswaterstaat, ACEA en de Europese RDW's bij dit prestigieuze project, waarmee Nederland zich als EU-voorzitter internationaal mooi mee kan profileren. “IenM is druk bezig om de internationale gasten een bijzondere ontvangst te bereiden, waarbij, naast minister Schultz, ook Harrie Schippers (president DAF Trucks NV) namens ACEA's vrachtwagensectie het woord zal voeren.”

MEER ROND EU TRANSPORTRAAD

Het Nederlandse voorzitterschap van de EU en de informele Transportraad op 13 en 14 april in Amsterdam staan hoog op de activiteitenagenda van RAI Vereniging. Voor minister Schultz zijn zelfrijdende voertuigen daar een belangrijk topic. Aan de orde dan vragen zoals: hoe kan de industrie hier optimaal op inspelen, hoe moet de Europese wetgeving worden aangepast om autonoom rijden mogelijk te maken en te faciliteren en welke mogelijkheden biedt Nederland nu al om als ‘testland’ te fungeren? De minister heeft daarin stevige ambities en schiep daarvoor vorig jaar al de wettelijke ruimte door pilots op de openbare weg mogelijk te maken. RAI Vereniging zal op diverse momenten actief zijn bij de events die rond deze Transportraad worden georganiseerd. Zoals bij de ‘line-up’ van zelfrijdende voertuigen van onze leden, die te zien en te ervaren zullen zijn bij het EYE Filmmuseum. Dat is uiteraard een zeer aansprekend decor om de actuele stand van zaken bij ‘connected driving’ te laten zien.

Explosieve toename

Volgens Dirk-Jan de Bruijn, die als programmadirecteur van Rijkswaterstaat namens IenM de trekker is van dit initiatief, is het niet de vraag of dit concept op brede schaal wordt ingevoerd, maar wanneer. Hij legt uit dat vrachtwagens die op korte afstand van elkaar rijden (minder dan 1 seconde), op basis van de technologie van geautomatiseerd rijden, absoluut de toekomst zijn. “De wegcapaciteit schiet op termijn tekort om het sterk aantal transportbewegingen nog te kunnen opvangen. Nu al komen jaarlijks 12 miljoen containers in de Rotterdamse haven aan, waarvan de helft over de weg gaat. Dit aantal zal de komende 10 tot 15 jaar verdubbelen. Alleen met dit soort nieuwe logistieke concepten is het mogelijk die explosieve toename op te vangen.”

Meer informatie op www.eutruckplatooning.com.


Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.

European truck platooning challenge mooie showcase | Automotive Online

European truck platooning challenge mooie showcase

Redactie Redactie
• Laatste update:

Wij zijn in feite de ‘linking pin’ tussen de deelnemende truckfabrikanten, de Europese koepelorganisatie ACEA en de Nederlandse importeurs, vertelt Wijnand de Geus, secretaris afdeling Auto's van RAI Vereniging. “In dit kader hebben we bijvoorbeeld presentaties verzorgd voor de truckleden en er is zelfs een speciale bijeenkomst georganiseerd voor de PR-verantwoordelijken bij de vrachtwagenmerken. Want als de platoonende trucks in de Rotterdamse haven arriveren zal dat beslist voor veel media-aandacht gaan zorgen. Het is dus van belang om vooraf de aanvliegroute richting de media te bepalen.” Hij wijst erop dat RAI Vereniging inmiddels ook is toegetreden tot het projectteam van ACEA dat de Truck Platooning Challenge ondersteunt. De Geus: “Er is afgesproken dat RAI Vereniging de nationale PR voor haar rekening neemt en dat ACEA het internationale perstraject zal coördineren.” De Geus springt ook bij om de organisatie zo soepel mogelijk te laten verlopen en een brugfunctie te vervullen tussen het ministerie van IenM, Rijkswaterstaat, ACEA en de Europese RDW's bij dit prestigieuze project, waarmee Nederland zich als EU-voorzitter internationaal mooi mee kan profileren. “IenM is druk bezig om de internationale gasten een bijzondere ontvangst te bereiden, waarbij, naast minister Schultz, ook Harrie Schippers (president DAF Trucks NV) namens ACEA's vrachtwagensectie het woord zal voeren.”

MEER ROND EU TRANSPORTRAAD

Het Nederlandse voorzitterschap van de EU en de informele Transportraad op 13 en 14 april in Amsterdam staan hoog op de activiteitenagenda van RAI Vereniging. Voor minister Schultz zijn zelfrijdende voertuigen daar een belangrijk topic. Aan de orde dan vragen zoals: hoe kan de industrie hier optimaal op inspelen, hoe moet de Europese wetgeving worden aangepast om autonoom rijden mogelijk te maken en te faciliteren en welke mogelijkheden biedt Nederland nu al om als ‘testland’ te fungeren? De minister heeft daarin stevige ambities en schiep daarvoor vorig jaar al de wettelijke ruimte door pilots op de openbare weg mogelijk te maken. RAI Vereniging zal op diverse momenten actief zijn bij de events die rond deze Transportraad worden georganiseerd. Zoals bij de ‘line-up’ van zelfrijdende voertuigen van onze leden, die te zien en te ervaren zullen zijn bij het EYE Filmmuseum. Dat is uiteraard een zeer aansprekend decor om de actuele stand van zaken bij ‘connected driving’ te laten zien.

Explosieve toename

Volgens Dirk-Jan de Bruijn, die als programmadirecteur van Rijkswaterstaat namens IenM de trekker is van dit initiatief, is het niet de vraag of dit concept op brede schaal wordt ingevoerd, maar wanneer. Hij legt uit dat vrachtwagens die op korte afstand van elkaar rijden (minder dan 1 seconde), op basis van de technologie van geautomatiseerd rijden, absoluut de toekomst zijn. “De wegcapaciteit schiet op termijn tekort om het sterk aantal transportbewegingen nog te kunnen opvangen. Nu al komen jaarlijks 12 miljoen containers in de Rotterdamse haven aan, waarvan de helft over de weg gaat. Dit aantal zal de komende 10 tot 15 jaar verdubbelen. Alleen met dit soort nieuwe logistieke concepten is het mogelijk die explosieve toename op te vangen.”

Meer informatie op www.eutruckplatooning.com.


Geplaatst in rubriek:
Redactie
Redactie

De redactie van Automotive is dagelijks op zoek naar het laatste nieuws uit de autobranche. Heeft u een tip voor ons? Stuur dan een mail naar redactie@automotive-online.nl, of bel 010 - 280 1000.

ProMedia Publishers BVWeena 505 B183013 AL RotterdamKVK: 24397131BTW: NL815954530B01info@promedia.nl