Corona-lockdown: Autoshowrooms gaan dicht, werkplaatsen blijven open [UPDATE]

Coronavirus • Het afleveren van auto’s kan wel, op afspraak en thuis.
Ivonne Vermeulen Ivonne Vermeulen
• Laatste update:
Vrees voor sluiting showrooms tijdens lockdown. (Foto: Shutterstock)

Ook de autoshowrooms moeten dicht tijdens de harde lockdown. Dat melden RAI Vereniging en Bovag aan Automotive. De locaties voor reparatie en onderhoud van (motor)voertuigen blijven geopend, bleek al eerder uit het overzicht van de lockdown-maatregelen, die minister-president Mark Rutte vanavond bekendmaakte. “Onze leden hebben in de eerste lockdownperiode gelukkig veel ervaring opgedaan met aflevering aan huis of een proefrit aan huis. We hebben wel de vraag uitstaan hoe we nu met proefritten en afleveringen moeten omgaan”, zegt woordvoerder Tom Huyskens van Bovag.

Ook meldt de brancheorganisatie dat de RDW zijn dienstverlening voorlopig openhoudt. De digitale identificatie bij import voor reguliere voertuigen is lockdown-proof, aldus Bovag. Als de showrooms dicht moeten, dan maakt Bovag afspraken met I&W en RDW over verlengen restant voorraadregeling.

Focwa 

Brancheorganisatie Focwa laat weten dat alles erop wijst dat Focwa-bedrijven open mogen blijven en de werkzaamheden door kunnen blijven gaan. Focwa wijst vooral de leden met een showroom (caravanbedrijven bijvoorbeeld) erop dat het nog onzeker is of die de komende periode open mogen blijven. De brancheorganisatie laat weten in nauw contact te staan met Den Haag en MKB Nederland en benadrukt dat alles pas definitief kan worden bevestigd na de toespraak van premier Rutte vanavond.

Vanaf middernacht gaan de lockdown-maatregelen in; de maatregelen gelden tot 19 januari. “We willen de wegen en treinen weer zoveel mogelijk leeg hebben”, zo zei premier Rutte. De sterke terugval in wegverkeer leidde onder andere tot een forse daling in aantal schades en autoverhuren.

Corona-lockdown: Autoshowrooms gaan dicht, werkplaatsen blijven open [UPDATE] | Automotive Online

Corona-lockdown: Autoshowrooms gaan dicht, werkplaatsen blijven open [UPDATE]

Coronavirus • Het afleveren van auto’s kan wel, op afspraak en thuis.
Ivonne Vermeulen Ivonne Vermeulen
• Laatste update:
Vrees voor sluiting showrooms tijdens lockdown. (Foto: Shutterstock)

Ook de autoshowrooms moeten dicht tijdens de harde lockdown. Dat melden RAI Vereniging en Bovag aan Automotive. De locaties voor reparatie en onderhoud van (motor)voertuigen blijven geopend, bleek al eerder uit het overzicht van de lockdown-maatregelen, die minister-president Mark Rutte vanavond bekendmaakte. “Onze leden hebben in de eerste lockdownperiode gelukkig veel ervaring opgedaan met aflevering aan huis of een proefrit aan huis. We hebben wel de vraag uitstaan hoe we nu met proefritten en afleveringen moeten omgaan”, zegt woordvoerder Tom Huyskens van Bovag.

Ook meldt de brancheorganisatie dat de RDW zijn dienstverlening voorlopig openhoudt. De digitale identificatie bij import voor reguliere voertuigen is lockdown-proof, aldus Bovag. Als de showrooms dicht moeten, dan maakt Bovag afspraken met I&W en RDW over verlengen restant voorraadregeling.

Focwa 

Brancheorganisatie Focwa laat weten dat alles erop wijst dat Focwa-bedrijven open mogen blijven en de werkzaamheden door kunnen blijven gaan. Focwa wijst vooral de leden met een showroom (caravanbedrijven bijvoorbeeld) erop dat het nog onzeker is of die de komende periode open mogen blijven. De brancheorganisatie laat weten in nauw contact te staan met Den Haag en MKB Nederland en benadrukt dat alles pas definitief kan worden bevestigd na de toespraak van premier Rutte vanavond.

Vanaf middernacht gaan de lockdown-maatregelen in; de maatregelen gelden tot 19 januari. “We willen de wegen en treinen weer zoveel mogelijk leeg hebben”, zo zei premier Rutte. De sterke terugval in wegverkeer leidde onder andere tot een forse daling in aantal schades en autoverhuren.